Jamnagar, Gujarat
GST No. 24AIKPA0351J1ZP
Call 07942787461 82% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Brass |
| Inner Diameter | 45 mm |
| Outer Diameter | 60 mm |
| Usage/Application | Electrical |
| Color | Metallic Brown |
| Head Shape | Round |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Size | 1 Inch |
| Color | Golden |
| Head Type | Flat |
| Colour | Golden |
View Complete details
| Thread Size | 15 mm |
| Material | Brass |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Outer Diameter | 8mm |
View Complete details
| Size | 4 Inch |
| Shape | Cylindrical |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Thread Type | Half Thread |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Finishing | Polished |
View Complete details
| Material | Brass |
| Size | 1 Inch |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Shape | Round |
| Thickness | 5mm |
View Complete details
| Size | 2 Inch |
| Shape | Round (Head) |
| Material | Brass |
| Color | Silver |
| Thread Type | Half Thread |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing | Chrome |
View Complete details
| Size | 10mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Hexagonal |
| Surface Finish | Polished |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
View Complete details
| Size | 8mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Hexagonal |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
View Complete details
| Material | Brass |
| Size | 1 Inch |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Color | Golden |
| Shape | Hexagonal |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Size | 11mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Hexagonal |
| Weight | 60g |
| Surface Finish | Polished |
| Material | Brass |
View Complete details
| Size | 6mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Hexagonal |
| Weight | 40g |
| Material | Brass |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Size | 20mm |
| Connection Type | Threaded |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Color | Golden |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
View Complete details
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Hexagonal |
| Nut Type | Mixer |
| Size | 15mm |
| Surface Finish | Chrome |
| Product Material | Brass |
| Color | Silver |
View Complete details
| Size | 10mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Chrome |
| Color | Silver |
| Material | Brass |
View Complete details
| Size | 7mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Hexagonal |
| Weight | 45g |
| Material | Brass |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Size | 15mm |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Hexagonal |
| Weight | 65g |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Chrome |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Size | 1/2mm |
| Color | Golden |
| Daimeter | 2mm |
| Head Type | Round |
View Complete details
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details