Jamnagar, Gujarat
GST No. 24AIKPA0351J1ZP
Call 07942787461 82% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Brass |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Shape | Round |
| Size | 20mm |
| Color | Golden |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size | 4 Inch |
| Finishing | Polished |
| Usage/Application | Home /Decoration |
| Shape | Triangle |
View Complete details
| Screw Length | 3.0 inch |
| Finish | Polished |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Diameter | 8 mm |
| Head Shape | Round |
| Color | Golden |
View Complete details
| Is It Rust Proof | Yes |
| Colour | Golden |
| Size | 2 Inch |
| Diameter | 8mm |
| Surface Finish | Polished |
| Material | Brass |
View Complete details
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Material | Brass |
| Size | 30mm |
| Finish Type | Polished |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Lpg Fitting |
| Shape | Round |
| Size | 3 Inch |
| Color | Golden |
View Complete details
| Thread Type | Full Thread |
| Shape | Semi Round (Head) |
| Material | Brass |
| Size | 2 Inch |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Color | Golden |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Shape | Round |
| Size | 30mm |
| Color | Golden |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Size | 3 Inch |
| Color | Golden |
| Daimeter | 8mm |
| Head Type | Flat |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Size | 3 Inch |
| Color | Golden |
| Finished Type | Polished |
| Head Type | Flat |
View Complete details
| Material | Brass |
| Head Shape | Round |
| Size | 10mm |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Electrical Industry |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Is It Rust Proof | Yes |
| Colour | Golden |
| Size | 3 Inch |
| Diameter | 8mm |
| Material | Brass |
| Usage /Application | Hardware Fitting |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Thickness | 2mm |
| Size | 2 Inch |
| Color | Golden |
| Diameter | 9mm |
View Complete details
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Color | Colour |
| Material | Brass |
| Size | 4 Inch |
| Finish | Polished |
| Diameter | 8mm |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Thickness | 4mm |
| Size | 3 Inch |
| Color | Golden |
| Head Type | Flat |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Industrial Fitting |
| Thickness | 6mm |
| Size | 2mm |
| Color | Golden |
| Colour | Golden |
View Complete details
| Pipe Size | 3 inch |
| Material | Brass |
| Nozzle Size | 1/2 inch |
| Type | Flange Type |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Diameter | 6mm |
View Complete details
| Material | Brass |
| Diameter | 9mm |
| Size | 1Inch |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Type | Threaded |
| Shape | Hex |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Shape | Round |
| Size | 15mm |
| Color | Golden |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Size | 10mm |
| Color | Golden |
| Head Shape | Round |
| Usage/Application | Electrical Industry |
| Material | Brass |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Size | 12mm |
| Color | Golden |
| Head Shape | Round |
| Usage/Application | Electrical Industry |
| Material | Brass |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Finish Type | Polished |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Material | Brass |
| Size | 25mm |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
View Complete details
| Part Type | Sensor |
| Usage/Application | Electrical |
| Size | 40mm |
| Finish Type | Polished |
| Shape | Round(Head) |
| Material | Brass |
View Complete details
| Size | 25mm |
| Connection Type | Threaded |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Color | Golden |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
View Complete details
| Size | 3 inch |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Diameter | 3mm |
View Complete details
| Size | 25mm |
| Color | Golden |
| Head Shape | Round |
| Usage/Application | Electrical Industry |
| Material | Brass |
| Surface Finish | Polished |
View Complete details
| Nominal Diameter | M4 |
| Usage/Application | Plastic Molding |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 4 mm |
| Size | 4 to 50 mm |
| Packaging Type | Packet |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Diameter | 4 mm |
| Size | 4 mm to 50 mm |
| Packaging Type | Packet |
| Material | brass |
| Color | gold |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Nominal Diameter | M4 |
| Usage/Application | Plastic Molding |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | brass |
| Size | 4 mm to 50 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 4 mm |
View Complete details
| Size | 1/2 inch |
| Type | Nipple |
| Material | Brass |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Thickness | 6mm |
View Complete details
| Material | Brass |
| Usage/Application | Refrigerator |
View Complete details
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
| Material | Brass |
| Pipe Size | 3 inch |
| Nozzle Size | 1/4 inch |
| Type | Thread Type |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Gas Pipe |
| Diameter | 6mm |
View Complete details
| Type | Weld neck flanges |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Gas |
| Material Standard | ANSI B16.5 |
| Size | 1 inch |
| Outer Diameter | 15mm |
| Colour | Golden |
View Complete details